Krajové speciality

Hořické trubičky

Hořické trubičkyDnes již historický postup na výrobu Hořických trubiček se skládal z těchto kroků:

Z mléka, žloutků, rozpuštěného tuku a hladké mouky se vytvoří řídké těsto, které se lžící nalévá do vyhřátých a máslem vymazaných kleští. Tyto kleště se vloží do ohniště a vzniklé oplatky se skládají na sebe. Poté se oplatky slabě pomažou rozpuštěným máslem s přídavkem medu a sypání cukru, mandlí, ořechů, hrozinek, citronové a pomerančové kůry, vanilky a skořice. Vše se překryje další oplatkou a vzniklé dvojice se nechají odležet.

Druhý den se plněné oplatky vloží do vyhřátých kleští a ještě horké se na válečku svinou do podoby trubiček.

Miletínské modlitbičky

Miletínské modlitbičkyPůvodně byly modlitbičky vykrajovány z plátu medového perníku, na který se nanesla náplň z drobeného perníku a pražených vlašských a lískových ořechů. Navrch se potom přiklopil list marcipánu, celá modlitbička se polila cukrovou polevou a na vrchní stranu byla položena půlka mandle (zastupující křížek na opravdových modlitebních knížkách). Na Hospodářské, průmyslové a národopisné výstavě pro Východní Čechy v Hradci Králové roku 1894 byly již prezentovány v podobě ražené jednotlivě formou.

Během válečných let, kdy nebylo možné sehnat mandle, byl na modlitbičky malován křížek cukrovou polevou. Později se spodní perníková část začala péci z již vykrajovaného perníku a marcipánový vršek byl nahrazen plátkem ze šlehaných bílků, mouky, cukru a skořice. Těsto se nechává nejméně šest týdnů zrát. Hotový výrobek má rozměry cca 7 × 5 × 3 cm a váží zhruba 50 g.